Eskrimcilerimiz İOC'yi Karşıladı

İstanbul’un 2020 Olimpiyat Oyunları adaylığını değerlendirmek için gelen Uluslararası Olimpiyat Komitesi Üyeleri eskrim müsabakalarının yapılması planlanan salonu ziyaret etti ve Türk eskrimciler ile bir araya geldi.

Üyeler arasında yer alan 2004 Atina Oyunları’nda takım ikinciliği bulunan Dünya Şampiyonu eski Alman Epeci Claudia Bokel’i sporcularımız Fatma Zehra Köse ve Öykü Bekar’ın da aralarında yer aldığı Türk eskrimciler karşıladı.

Karşılama sırasında Türkiye Eskrim Federasyonu Başkanı Sayın Müminhan Bilgin, İstanbul Eskrim İl Temsilcisi Sayın Haluk Demirkan, Eskrim Antrenörlerimizden Sayın Özden Ezinler, TED Spor Kulübü sporcularından Ali Emre Balkan, Ali Eren Durmuş ve Ata Mavi de hazır bulundurlar.

Claudia Bokel sporcularımızla sohbet ettikten sonra eskrimcilerimizle fotoğraf çektirdi. Heyet, eskrim müsabakalarının yapılacağı salonu gezdikten sonra İstanbul turuna devam ederken Olimpiyat Komitesi Üyeleri ile birlikte İstanbul’da bulunan yabancı medya mensupları eskrimcilerimizin gösteri amaçlı yaptığı maçlara büyük ilgi gösterdi.

Comments are closed.

Uluslararası Olimpiyat KomitesiUluslararası Eskrim FederasyonuAvrupa Eskrim KonfederasyonuGençlik ve Spor BakanlığıMilli Olimpiyat KomitesiTürkiye Eskrim Federasyonu